Wykłady

 • biełwica - runy słowiańskie

  biełwica - runy słowiańskie

 • glęgolica - głagolica

  glęgolica - głagolica

 • Kątyna 40 i 4 uzbrojona w glęgolicę

  Kątyna 40 i 4 uzbrojona w glęgolicę

 • obiecadło

  obiecadło

 • poczet książąt i królów Lechii

  poczet książąt i królów Lechii

Dawne przekazy i znaki opowiadają o tym jak zapanować nad wirami ciążeń, które pochłaniają naszą uwagę, prowadzą do powtarzania tych samych błędów i często do cierpienia.

Poniższa wiedza jest wyjątkowa, choć dostępna dla każdego.

 

VIDEO

Dla rozeznania się czy w ogóle o coś tu chodzi? zamieszczam nieco odnośników do plików video.
A poniżej treści, u dołu strony znajdują się pliki PDF:

Bielwica — świątynna runica słowiańska

wykład o głagolicy, 2015, Gdańsk, Konwent Wiedzy Alternatywnej

Glęgolica, wykład z tłumaczeniem dla niesłyszących, Kruszwica, 2016. Cz. 1

Glęgolica, wykład z tłumaczeniem dla niesłyszących, Kruszwica, 2016. Cz. 2

Wywiad dla Alexa Berdowicza, porozmawiajmy.tv

 

RYSUNKI

 

Biełwica


Na rysunku widzimy spis znaków biełwicy, polecam ją na początek. Biełwica jest znakomita. Trochę trudno się ją czyta, bo niektórym znakom przyporządkowano kilka głosek. Runów tych używano w świątyniach i istnieje wiele poświadczeń ich wykorzystania. Runica świątynna różni się od powszechnej tym, że przedstawia podstawowe zasady działania praw wszechświata, w związku z czym nadaje się do kreślenia w przyczynowości, wobec której skłania się tzw. wistość rzeczy. A jak kto gotów jest dostrzec w sobie boską iskrę, to jak miałby inaczej uczyć się tworzenia? Dawni Słowianie uważali się wręcz za wnuków obDARZającego BOGA — słonecznego syna pochodzącego z samego rdzenia niebieskiej SWARgi, czyli jak dziś byśmy raczej rzekli: drOGi mlecznej... zAiste! Zrodzonych, a nie stworzonych. A w ów czas, gdy tkanina świata zgęstniała, w niektórych swych warstwach tak bardzo, że myśl przestawała docierać bezpośrednio od świadomości do świadomości, zaczęto posługiwać się dźwiękiem, a później znakami. Ale to takie bajanie o dziejach sprzed dziejów. Wiele pokoleń później pojawiłeś się Ty w swej obecnej postaci i przywędrowałeś do pewnego uroczyska.
I jeśli tylko stać Ciebie na stosowny szacunek, możesz poznać i uzbroić się w umiejętności, za które, jak głoszą podania, nawet Odyn oddał jedno oko.

W słowiańskich zestawach 18-o znakowych runic znakom przyporządkowuje się imiona bogów. Tak jest i w tym przypadku. Mamy więc do czynienia z daleko posuniętym uproszczeniem, w którym wyłuskane, nakreślone i nazwane zostały podstawowe prawa.

Obok spisu zamieszczona jest wróżba oparta na pierunach boga bieła, na którego znaku oparte jest zresztą nasze godło do dziś. Napisałem pierunach? A to proszę podczas najbliższej burzy odczytać o czym pisze niebo.

Glęgolica

Glęgolica. Na kolejnym zestawieniu widzimy spis współczesnej glęgolicy polskiej. Wiele trudu kosztowało przystosowanie głagolicy do języka, którego używamy dziś. Ale tak to właśnie powinno być. Czemu? Bo zapis jest wtórny wobec mowy, a nie odwrotnie. Powstało w ten sposób doskonałe urządzenie nie tylko do rozumienia mowy, ale przede wszystkim zaklinania, czy jak powiedzieli byśmy dziś, do programowania rzeczywistości. Więc uważaj co ględzisz!

Ludzie, którzy mają coś do powiedzenia w sprawie głagolicy lubią się sprzeczać ile powinna mieć znaków. Lecz nie ma znaczenia na ile kawałków roztrzaska się zwierciadło zewnętrzności. Czterdzieści natomiast dzieli ją na cztery trójkąty, z których każdy podzielony jest na dziesięć wirów mocy. Tak oto stara przepowiednia uchyla rąbka swej tajemnicy. 

Jak wiemy język polski został okrojony numerologicznie – brak mu znaków X, Q i V. Wprowadza to poważne skutki w zbiorczym zachowaniu Polaków, którzy zachowują się jak pier... jakby to ładnie powiedzieć... jak połamani na duchu. Nawet tradycyjna głagolica radzi sobie z tym powstrzymaniem wykwitu, ale współczesna glęgolica polska, zupełnie bezwiednie została opracowana tak, że wystarczy by w otoczeniu pojawił się ględzący, a już te zgubione wartości zostają jeśli nie przywrócone to przynajmniej pojawia się skłonność ich uświadomienia.

Jednym z podstawowych, a jednocześnie najważniejszych narzędzi wspierających glęgolicę zawsze było i tym razem jest obiecadło. Jest to krótki wierszyk, którego warto nauczyć się na pamięć. Dzięki temu poznamy najważniejsze znaczenia i kolejność znaków, a dzięki temu z kolei ich wartości liczbowe, a co za tym idzie numerologiczne. Jakie to ma znaczenie? A żadne. Z numerologii korzystają przecież tylko ludzie sukcesu :P W przekazach słowiańskich zajmuje się tą dziedziną liczybóg, którego wschodnią nazwą jest czislobóg.

 

Obiecadło

Przejdźmy do samego obiecadła współczesnej glęgolicy polskiej, zamieszczone jest na jednym z rysunków, ale napiszmy je również łacińskimi literami. Obiecadło w skrócie opowiada o znaczeniach i kolejności znaków. Piękno obiecadła może nam powiedzieć co nieco o stopniu wglądu jego twórcy.


As Bogów Wiedzę Ględzi
Dobrem Jest Życie
DZwoniąc Ziemi miiękko
i Jawa Kątyny Ludzką Myśl Nawy Ńiebu Prawi
Radości Słowa Twardo Ucząc
Falami Świętych Obrazowań
Ćwicząc Cel CZarów SZumy ubezgłośnić
wYbrać Ąom
siĘ uŁadzić
DŻierżąc JA
po cóż???
Herb Źiarnem DZIeła.

 

Poczet

Na kolejnym rysunku zamieszczony jest również poczet książąt i królów Lechii, zwanej wcześniej Sarmacją, a dziś Polską. 

Dzieje zjednoczonego mocarstwa słowiańskiego sięgają czterech tysięcy lat wstecz. Pierwszym władcą był Sarmata wnuk Iwana, tego głupiego Jasia z bajek, który załatwiając sprawy niedorzecznie — okazał się być zdolny do zarządzania nimi ze znacznie wyższego pułapu niż mogłoby to wynikać z czystych wyliczeń i prawdopodobieństwa. Niedługo po nim był Lech, od którego miano wzięli późniejsi władcy Lechii, a jakiś czas po nim Car, który pochodził ze wschodnich województw i od niego swe miano wzięli późniejsi władcy Rusi. Był w międzyczasie Szczyt, syn półboga. I Wandal i Polach, którego potomkowie żądzili łącznie 767 lat, a którego berło i czepiec były insygniami znacznie, znacznie dłużej. Około 706 roku przed naszą erą władał Lech II, ten od którego Sarmację powoli Lechią zaczęto nazywać. Był to jak sądzę czas narastającego przez kolejne XV wieków podziału na Sarmację Wschodnią i Zachodnią, bądź też Lechistan i Ruś Carską. Kolejne 700 lat zaginęło u Prokosza, ale przetrwało w Księdze Welesa. Lecz o tym już kiedy indziej.

Były również okresy, gdy podzielona na XII województw Lechia nie powoływała wodza naczelnego. Podczas pierwszego z tych okresów, który trwał 35 lat Lechię zaczęły niszczyć układy, które przeszły do przekazów jako SMOK. Kres im położył dopiero Krak. Bezwzględność tych walk nawet teraz jest namacalna nawet dla umiarkowanych jasnowidzów. Tak czy inaczej dzięki Krakowi Lechia przetrwała. Córka jego, amazonka o półboskiej mocy – Wanda popełniła rytualne samobójstwo. Tym niemniej nikt nie był godzien objąć władzy po takiej jak ona istocie i nastąpił okres 20 lat wojewodów po wtóre obranych.
Zanim wybrany został Popiel, ten który zmienił liczbę województw na 20 i obsadził na tronach swych braci i synów rządziło jeszcze czterech Leszków. Syn Popiela, Popiel II, za namową niemieckiej żony, wytruł wojewodów. Rodzina panująca została zabita przez szary lud określony w dziejach jako MYSZY, aby raczej nie przetrwało, dopóki nie będzie to niezbędne, że tak też można rozwiązać zdradzieckie rządy.

Od tamtej pory Lechia się już nie podniosła. Po dwóch latach bezkrólewia wybrany został Piast herbu Kroy, syn Koszyska. Ale skłonności odśrodkowe były zbyt silne.

Pra pra prawnukiem Piasta jest znany nam Mieszko I. Ten od którego liczą dzieje Polski wyznawcy historii, czy jak zmyślnie przekształcili ruscy bojarowie isTorii (dzieje wywodzące się z Tory). Obchodzą oni w 2016 roku 1050 lat Polski. Jednak związek województw od końca ostatniej, niewyobrażalnie wielkiej wojny trwa już 7526 lat, a datowanie to przetrwało na Rusi aż do czasów Piotra Wielkiego.

Jeśli to bajki, to czemu zamiast nich uczy się w szkołach o Romulusie i Remusie, o Minotaurze i Ikarze?

 

Pliki PDF

Script logo
Design marcinkaczmar.pl